+86-15949077878

+86-15062867605

Dom > Wiadomości > Wiadomości branżowe > Przewodnik dla kupujących generatory diesla Perkins: parametry znamionowe, zakresy mocy i koszt paliwa

Wiadomości i artykuły

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w branży generatorów i otrzymuj najnowsze wiadomości, spostrzeżenia branżowe i rozwiązania od KC POWER.

Przewodnik dla kupujących generatory diesla Perkins: parametry znamionowe, zakresy mocy i koszt paliwa

2026-10-09

Na Twoim biurku ląduje oferta cenowa na zestaw rezerwowy o mocy 250 kW: silnik Perkins, markowy alternator, zbiornik podstawowy całodobowy, sterownik cyfrowy. Plakietka silnika to wiersz, który każdy czyta w pierwszej kolejności, a także ten, który mówi najmniej o tym, czy zestaw rzeczywiście pomieści Twój budynek.

Najpierw krótka odpowiedź: plakietka Perkins jest rozsądnym znakiem jakości wykonania i dostępności części, ale sama w sobie nie mówi, co potrafi maszyna. O wyniku decyduje typ wartości znamionowej wydrukowany obok, sposób dopasowania alternatora i regulatora do tych wartości znamionowych, blok ładowania obowiązujący w Twojej witrynie oraz szybkość, z jaką ktoś może umieścić w dłoni filtr paliwa lub wtryskiwacz, gdy zestaw jest potrzebny.

Zestaw generatora Perkinsa to silnik plus cztery inne decyzje

Silnik Perkins nie opuszcza fabryki jako agregat prądotwórczy. Jest zbudowany jako jednostka napędowa, kompletna z chłodnicą, obudową koła zamachowego i kołnierzem SAE, gotowa do podłączenia do alternatora. Gotowy zestaw to dzieło pakowacza: silnik, alternator, sprzęgło i rama podstawowa, panel sterowania, zabezpieczenia, układ paliwowy, wydech, a często także daszek akustyczny.

Dwóch dostawców może zatem zaoferować ten sam silnik Perkins i dostarczyć bardzo różne maszyny. Zmienne, które zwykle zmieniają wynik, to:

  • Alternator: marka i rozmiar ramy, jedno- lub dwułożyskowe, klasa izolacji i stopień ochrony.
  • Gubernator i elementy sterujące: sterowanie mechaniczne lub elektroniczne oraz to, czy panel obsługuje funkcję automatycznego uruchamiania, awarię sieci, zdalne monitorowanie i pracę równoległą.
  • Zestaw chłodzący: dostosowany do temperatury otoczenia i wysokości nad poziomem morza, na której się znajdujesz, a nie do komory testowej.
  • Obudowa i układ paliwowy: docelowy poziom hałasu, przepływ powietrza, obwałowanie i autonomia zbiornika w godzinach, w których naprawdę spodziewasz się pracy.

Rodziny silników Perkins i zakresy mocy, które obejmują

Perkins organizuje swoje silniki wytwarzające energię w rodziny, a nazwisko rodziny jest najszybszym sposobem umieszczenia wyceny. Poniższa tabela jest przybliżoną mapą i nie stanowi gwarancji.

Przybliżone pasma wyjściowe przy 50 lub 60 Hz. Rzeczywista pojemność zależy od rodzaju znamionowego, wydajności alternatora i warunków w miejscu instalacji, dlatego należy sprawdzić każdą wartość w aktualnej karcie danych silnika dla swojej wersji.
Rodzina silników Typowy układ Przybliżona moc agregatu prądotwórczego Tam, gdzie zwykle ląduje
Seria 400 3-4 cylindry, 1,1-2,2 l Około 10-45 kVA Mała rezerwa, wiaty telekomunikacyjne, pompy, drobny handel detaliczny
Seria 1100 3-6 cylindrów, 3,3-7,0 l Około 30-200 kVA Kliniki, biura, warsztaty, rezerwy dla przemysłu lekkiego
Seria 1500 6 cylindrów, 8,8 l Około 200-280 kVA Budynki komercyjne, zakłady średniej wielkości
Seria 2000 6 cylindrów, 13-15 l Około 300-500 kVA Szpitale, fabryki, hale danych
Seria 2800 6 cylindrów, 18,1 l Około 600-800 kVA Duże obiekty, główne zasilanie, obiekty użyteczności publicznej

Dwie jednostki noszące tę samą nazwę rodziny mogą nadal różnić się typem znamionowym, więc silnik 1106 podany jako rezerwowy może znajdować się znacznie powyżej tego samego silnika podawanego jako główny. Jeśli nadal pracujesz nad podstawami, przewodnik po wyborze pomaga określić klasę mocy, profil obciążenia i warunki w miejscu instalacji, zanim zdecydujesz się na rodzinę silników.

Prime lub Standby: Linia oceny zmienia to, co możesz załadować

Większość pracy wykonują tutaj trzy oceny z normy ISO 8528-1.

  • PRP (prime): obciążenie zmienne, nieograniczona liczba godzin w roku, z 10% przeciążeniem dostępnym przez jedną godzinę na dwanaście.
  • ESP (tryb gotowości awaryjnej): zmienne obciążenie, niedopuszczalne przeciążenie, zwykle ograniczone do około 200 godzin pracy rocznie przy średnim współczynniku obciążenia nie wyższym niż 70%.
  • COP (ciągły): stałe obciążenie o określonej wartości, bez przeciążenia.

Praktyczna konsekwencja jest prosta. Zestaw sprzedawany jako ESP, a następnie używany jako główne źródło zasilania obiektu przez 4000 godzin rocznie, pracuje poza jego wartościami znamionowymi. Nadal będzie się uruchamiał i nadal generował, ale będzie się szybciej zużywał, a wszelkie roszczenia gwarancyjne przepadną.

Rozmiar ma znaczenie tak samo. Długie przebiegi poniżej około 30% wartości znamionowej lekko obciążają silnik, słabo go chłodzą i sprzyjają gromadzeniu się węgla w spalinach. Typowym najlepszym rozwiązaniem dla zestawu o najwyższej jakości jest średnie obciążenie pomiędzy 60% a 80% wartości znamionowej. Jeśli zmierzony profil wynosi 25%, często lepszym zakupem jest mniejszy zestaw z większym zbiornikiem niż duży zestaw, który będzie używany przez cały rok na biegu jałowym.

Spalanie paliwa przy częściowym obciążeniu: liczba do budżetu

Średniej wielkości zestaw z silnikiem wysokoprężnym potrzebuje zazwyczaj około 0,26 l na kWh przy pełnym obciążeniu i więcej na kWh przy spadku obciążenia, ponieważ straty własne silnika pozostają mniej więcej stałe, podczas gdy moc użyteczna spada.

Szacowane zużycie paliwa przy częściowym obciążeniu (L/h)
0 25 50 75 100 Zestaw o mocy 100 kW Zestaw o mocy 250 kW Zestaw o mocy 400 kW
50% obciążenia 75% obciążenia 100% obciążenia
Przybliżone wartości; sprawdź arkusz danych silnika, aby uzyskać dokładny model i moc znamionową.

Przy obciążeniu 75% zestaw o mocy 250 kW spala około 53 L na godzinę. Pracuj osiem godzin dziennie, co daje w przybliżeniu 2,5 tony oleju napędowego tygodniowo, a to liczba powinna wpływać na wielkość zbiornika, umowy o łącznym magazynowaniu i tankowaniu, a nie 39 litrów na godzinę przy połowie obciążenia.

Obniżenie wartości znamionowych, stany nieustalone i tolerancje, które warto zapisać

Dane znamionowe na tabliczce znamionowej zakładają warunki odniesienia: około 25°C powietrza na wlocie i małą wysokość. Przenieś zestaw na wysokość 2000 m lub do pomieszczenia technicznego o temperaturze 45°C, a dostępna moc wyjściowa spadnie. Praktyczna zasada to 2% do 4% wydajności na każde 500 m powyżej 1000 m i około 1% do 2% na każde 5°C powyżej 25°C, ale ostatnie słowo powinno być zawarte w karcie katalogowej silnika, a dostawca powinien pisemnie potwierdzić wydajność w miejscu instalacji.

Zachowanie przejściowe to druga połowa historii. W przypadku instalacji z trzema lub czterema dużymi silnikami uruchamianymi razem znacznie bardziej zależy na spadku napięcia niż na dokładności w stanie ustalonym.

Typowe parametry wydajności klasy G2 dla agregatu prądotwórczego z silnikiem wysokoprężnym. Dokładne wartości należy uzgodnić z dostawcą, ponieważ alternator, regulator i rodzaj obciążenia mają na nie wpływ.
Parametr Figura warta wyszczególnienia Dlaczego to ma znaczenie na miejscu
Napięcie w stanie ustalonym ±1% Elektronika, wejście UPS, systemy sterowania
Częstotliwość w stanie ustalonym ±0,5% z regulacją elektroniczną Silniki, sprzęt wrażliwy na czas
Przejściowy spadek napięcia 20% lub mniej, powrót do normy w ciągu 1,5 s Bezpośredni rozruch silnika
Przejściowy spadek częstotliwości 10% lub mniej, powrót do normy w ciągu 5 s Windy, kompresory, chillery
Zablokuj akceptację obciążenia Potwierdzone obciążenie jednoetapowe, nie zakładane Uruchom ponownie po awarii zasilania
Obniżenie wartości znamionowych w warunkach panujących na miejscu Wydajność gwarantowana na Twojej wysokości i w otoczeniu Pomieszczenia roślinne i miejsca położone na dużych wysokościach

Gdzie pieniądze idą przez dziesięć lat

W przypadku ustawionej mocy podstawowej lub ciągłej paliwo dominuje nad wszystkim innym i nie jest blisko.

Typowy dziesięcioletni podział kosztów posiadania, zestaw mocy podstawowej
10-letni podział kosztów
Paliwo 70%
Konserwacja i części 12%
Koszt kapitału 10%
Instalacja i rozdzielnica 5%
Ubezpieczenia i inne 3%
Orientacyjne udziały dla zestawu działającego kilka tysięcy godzin rocznie; Zestawy działające wyłącznie w trybie gotowości są zdominowane przez kapitał.

Odczytaj to raczej jako sygnał zaopatrzenia niż precyzyjną księgowość. Różnica między silnikiem spalającym 0,26 l na kWh a silnikiem spalającym 0,30 l na kWh jest znacznie większa niż różnica między dwoma notowanymi cenami kapitału. Dlatego też dostępność części ma znaczenie: tydzień przestoju w zakładzie zasilanym z głównego źródła zasilania może kosztować więcej niż rok konserwacji.

To samo wyjście jest dostępne na więcej niż jednej platformie

Perkins to jedna z kilku platform silników, wokół których może budować producent generatorów, a pasmo 300–500 kVA to miejsce, w którym zachodzenie na siebie jest najcięższe. Jeśli Twoja flota działa już na innej platformie lub konkretna ocena Perkins jest podana z długim czasem realizacji, żądanie tej samej klasy wyjściowej z innym silnikiem jest normalną prośbą, a nie kompromisem, pod warunkiem, że alternator, panel sterowania i obudowa pozostają w tej samej specyfikacji. Jednostka o mocy 400 kW jest użytecznym punktem odniesienia, ponieważ klasa ta występuje w kilku rodzinach silników i często od niej kupujący zaczynają poważnie porównywać platformy.

400 kW Weichai Diesel Generator Set with WP13D490E310 Engine Zestaw generatora wysokoprężnego Weichai o mocy 400 kW z silnikiem WP13D490E310 Trójfazowy zestaw wysokoprężny o mocy 400 kW, 50 Hz z silnikiem Weichai WP13D490E310 i generatorem Kangcheng KC400-4, przydatny przy porównywaniu opcji platform 300–500 kVA. Zobacz produkt →

Powyżej około 800 kVA platforma się zmienia

Silniki Perkins generujące energię zatrzymują się na sześciocylindrowym silniku serii 2800 o mocy 600–800 kVA. Gdy projekt wymaga 900 kW lub więcej dla hali danych, zakładu produkcyjnego lub instalacji lokalnej, praktyczny wybór sprowadza się do większej platformy silnika, a wraz z nią kwestie projektowe: alternatory z dwoma łożyskami, sterowanie równoległe, cięższa rozdzielnica i fundament, który musi wchłonąć większy blok. Rozmiary w tym zakresie rzadko dotyczą jednej maszyny, ponieważ w większości lokalizacji w celu zapewnienia nadmiarowości stosuje się równolegle dwie lub trzy jednostki, zamiast kupować jeden duży zestaw.

900 kW Guangxi Yuchai Diesel Generator Set with YC6C1520-D31 Engine Zestaw generatora diesla Guangxi Yuchai o mocy 900 kW z silnikiem YC6C1520-D31 Trójfazowy zestaw wysokoprężny o mocy 900 kW, 50 Hz z silnikiem Yuchai YC6C1520-D31 i generatorem Kangcheng KC900-4, do projektów wymagających mocy 900 kW lub więcej. Zobacz produkt →

Pytania, które kupujący zadają na temat generatorów wysokoprężnych Perkins

Czy generator diesla Perkins to dobry wybór w przypadku zasilania w trybie gotowości?

Tak, za odpowiednią ocenę. Silniki serii 1100 i 2000 są powszechnie stosowane w komercyjnych zastosowaniach awaryjnych, a sieć części zamiennych jest jedną z najszerszych w branży. Warunkiem jest, aby zestaw spełniał funkcję ESP do pracy w trybie gotowości, był dopasowany do alternatora, który może wytrzymać największe obciążenie jednostopniowe i był serwisowany zgodnie z harmonogramem.

Jaka jest praktyczna różnica między silnikiem 1103 i 1104?

Liczba cylindrów i pojemność skokowa: około 3,3 l w trzech cylindrach w porównaniu do 4,4 l w czterech. W odniesieniu do agregatu prądotwórczego oznacza to zwykle około 30–60 kVA w porównaniu z 40–80 kVA, przy czym wersja czterocylindrowa akceptuje większe obciążenie bloku w tej samej klasie.

Ile paliwa zużywa zestaw Perkins o mocy 100 kW?

Około 27 l na godzinę przy pełnym obciążeniu, około 22 l przy 75% i 16 l przy połowie obciążenia. Jeśli zestaw ma najwyższą ocenę, budżet będzie wynosić 75%, ponieważ bardzo niewiele witryn działa nieprzerwanie na tabliczce znamionowej.

Jak często należy wymieniać olej i filtry?

Większość nowoczesnych silników Perkins do wytwarzania energii ma okres od 250 do 500 godzin między wymianą oleju i filtra, w zależności od jakości oleju i paliwa. Zakurzone miejsca i słabe paliwo spychają Cię na sam dół, a instrukcja obsługi silnika zawsze ma pierwszeństwo przed ogólną zasadą.

Jeśli wybierzesz z tego jedną rzecz, przyjmij kolejność pytań: najpierw typ znamionowy, następnie profil obciążenia i obciążenia blokujące, następnie alternator i elementy sterujące, a następnie plakietka silnika. Silniki Perkins doskonale nadają się do pracy w trybie gotowości i w trybie podstawowym w zakresie mocy 10–800 kVA, a wybór jednego z nich jest rozsądną decyzją, gdy reszta specyfikacji pozostaje w tym samym standardzie. The pełna gama agregatów prądotwórczych z silnikiem wysokoprężnym pokazuje, co jest dostępne dla każdej klasy wyjściowej, a inżynierowie producenta mogą potwierdzić wydajność w warunkach na miejscu przed złożeniem zamówienia.

Wsparcie inżynieryjne wykraczające poza generator